Blog

Organizasyon ve Sanat Dünyasından Güncel Paylaşımlar.

Yemek Müziği Grubu İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Yemek sırasında müzikleri yüksek tempolu seçmemeye özen göstermelisiniz, çünkü kimse güzel bir davet sırasında yemeğini yerken çok yüksek sesli bir müzik tarafından rahatsız edilmekten ve masada konuşulanları duyamamaktan hoşnut olmaz.
Bunun aksine çalınan müziğin çok zayıf ve monoton ilerlemesi misafirlerinizi ve sizi fazlasıyla sıkacaktır. Bize soracak olursanız özenle hazırlanan davetlerinizde çalacak canlı müzik için profesyonel yardım almakta fayda var.

yemek-müziği-izmir

Müzik grubunu belirlemeden önce dikkat etmemiz gereken birkaç önemli ayrıntı daha var.
Davetinizi gerçekleştireceğiniz mekanı belirlemekle başlayabilirsiniz. Sonrasında davetli sayısına göre eğer gerekliyse, davetin gerçekleşeceği mekanda ses sistemi mevcut mu ve fazladan ses ekipmanı gerekli mi öğrenirseniz daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu küçük ayrıntıları da hallettiğinize göre artık bir müzik grubu seçebilirsiniz.

Yemek müziğinde genellikle “Duo, Trio ve Quartet” olarak adlandırılan sırasıyla 2,3 ve 4 kişilik müzisyenden oluşan gruplar performans gösterir.
İsteğe göre belirlenen enstrümanlardan oluşturulan grupta, keman, çello, viyola, yan flüt, saksafon, perküsyon, piyano, gitar ve akordeon gibi enstrümanlar yer alır, ayrıca sadece enstrümental bir müzik istemiyorsanız gruba bir de vokal ekleyerek müziğe daha farklı bir renk katabilirsiniz. Jazz, latin, vals, tango ve klasik müzik tarzında oldukça zengin repertuara sahip gruplar önceden belirttiğiniz taktirde özel olarak belirlediğiniz şarkılarıda performanslarına ekleyebilmektedirler.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D:1

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333