Blog

Organizasyon ve Sanat Dünyasından Güncel Paylaşımlar.

Süper Düğün Müzik Grubu İzmir

Düğün müzik grubu düğününüzün en önemli parçalarından bir tanesidir. Bu yazımızda düğün müzik grubu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

1. Bütçe
2. Grubun Müzik Tarzı ve Konsepti
3. Grubun Repertuarı
4. Grubun Üye Sayısı
5. Doğru Ses Sistemi

1. Düğün Müzik Grubu İçin Ayırcağınız Bütçe

Düğün müzik grubu seçiminde, düğünü gerçekleştirecek kişilerin aklına ilk olarak grubun fiyatı gelmektedir, müzik organizasyon fiyatı en başta gelen kıstaslardan bir tanesidir fakat güzel bir organizasyon için çok ucuz grupları tercih etmemelisiniz, belki evinizde arkadaşlarınızın arasında yapacağınız, müziğin çok önemli olmadığı organizasyonlar için ucuz gruplar tercih edilebilir fakat düğününüz gibi çok önemli bir günde kesinlikle ucuza kaçıp amatör müzisyenlerle çalışılmamalıdır.

Nasıl ki mekanı kiralamak ve süslemek için belirli bir bütçe ayırıyorsanız kesinlikle düğün müzik grubu için de bir bütçe ayırmalısınız, ki düşündüğünüzde düğününüz için gelen misafirlerinizi gece boyunca en etkileyecek ve en eğlendirecek şey çalacak olan müzik grubunun performansı olacak, bu sebeple gerçekten organizasyonunuzun kalitesine uygun bir müzik grubuyla çalışmanız bu hususta çok önemlidir.

Her zaman daha ucuz grup bulmak mümkündür fakat ucuz gruplar kalite konusunda daha vasat bir sonuç vereceklerdir.

2. Düğün Müzik Grubunun Tarzı ve Konsepti 

Düğününüzde çalacak olan müzik grubunun tarzı çok önemlidir, pop, rock, nostaljik pop, latin, jazz gibi müzik tarzlarından size en uygunu hangisiyse, düğününüzün konsepti neyse ona göre karar vermelisiniz, yanlış bir müzik tarzı seçimi misafirlerinizin sıkılmasına sebep olacaktır, ne kadar kaliteli bir düğün müzik grubu kiralamış olursanız olun yanlış repertuar seçimi gecenizin sıkıcı geçmesine sebep olabilir bu sebeple doğru seçim yapmanız çok çok önemlidir ayrıca düğün müzik grubunun düğününüzün konseptine göre giyinmesi renk seçimi de görünüş açısından büyük önem taşımaktadır, kaliteli düğün müzik grupları sizin için her ayrıntıyı düşünür.

3. Düğün Müzik Grubunun Repertuarı

Düğün müzik grubuna karar verdiniz, tarzı belirlendiniz fakat iş bununla da bitmiyor, örneğin gelecek misafirleriniz yabancıysa yabancı repertuara sahip bir düğün müzik grubuyla çalışmanız, eğer bir yöreden gelecek misafirleriniz fazlaysa o yörenin yöresel müziklerini çalacak bir repertuara sahip grup seçmeniz önemlidir.

4. Düğün Müzik Grubundaki Müzisyen Sayısı

Düğün müzik grubununun çalacağı alana göre müzisyen sayısını belirlemelisiniz, eğer müzisyenlerin sığmayacağı bir alana fazla müzisyen sığdırmaya çalışırsanız kötü bir görünüm olacaktır, eğer daha maliyetsiz olsun diye az sayıda müzisyenden oluşan müzik grubu isterseniz bu sefer de müziğin duyumu dolu dolu gelmeyecektir.

5. Ses Sisteminin Yeterli Olması

Ses sistemi müzisyenlerin çaldıklarını herkesin iyi duyabilmesi için önemlidir, müzisyen sayısına ve mekanın büyüklüğüne göre bir ses sistemi seçmek önemlidir, müzisyenler çok iyi olsa da kötü bir ses sistemi kötü bir sonuç doğuracaktır, bu sebeple müzisyenin ve mekanın gereksinimlerine göre en uygun ses sistemini seçmelisiniz.

Düğün müzik grubu kiralama ve ses sistemi kiralama konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız Erturgut Müzik Organizasyon olarak sizin için tüm ayrıntıları düşünüyor ve sizi hiç yormadan bütçenize ve düğününüzün standartlarına en uygun çözümleri sunuyoruz, güzel bir düğün müziği için doğru düğün müzik organizasyon firmasıyla çalışmalısınız!

Örneğin aşağıdaki videoda düğün müzik gruplarımızdan birinin düğünden hemen hemen 3 saat önce her şeyi hazırlayıp soundcheck aldığı bir ön hazırlık performansını izleyebilirsiniz, gruplarımız sahne saatinden önce düğün alanında olup tüm kontrolleri yaparlar ve daha sonra organizasyon kıyafetlerini değiştirip gerçek performanslarına başlarlar, böyle kaliteli gruplarla çalışmanız çok önemlidir!

Müzik organizasyon fikirleriyle ilgili diğer yazılarımızı aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Blog

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D:1

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333