Blog

Organizasyon ve Sanat Dünyasından Güncel Paylaşımlar.

Nişan Müzik Organizasyon

Evliliğe İlk Adım: Nişan ve Nişan Müzik Organizasyon

Birbirlerini seven ve evlenmek isteyen gençlerin ya da aileleri tarafından evlenmelerinin uygun görüldüğü gençlerin birlikte olmalarının evlilikten önce resmi olmayan biçimine nişan denmektedir.

Nişan organizasyonu kız isteme töreni, yüzük takma ve evlenecek olan bireylerin birbirlerine söz vermesiyle başlar ve bireylerin birbirini tanımaya başlamasıyla evlilik öncesi bireylerin birbirini yakından tanımasına olanak sağlamaktadır.

Evlilik ve nikah gibi resmi bir kurumda yapılan bir işlemi veya resmi bir durumu karşılamasa da nişan da bireylerin ilişkisinin aileler arasında resmileşmesini sağlayan bir durumdur.
Nişan hazırlığı kız evine ait olmakta birlikte nişan öncesi kız tarafı da oğlan tarafı da birbirine nişan bohçası göndermektedir. Kız bohçası içerisinde oğlan tarafından alınan nişan yüzükleri, nişan kıyafetleri, kız için gecelik ve iç çamaşırı takımları, parfüm, terlik, ayakkabı, çanta ve makyaj seti yer alırken oğlan bohçası içerisinde kız tarafından alınan pijama, iç çamaşır takımı, tıraş seti, parfüm ve terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap gibi giyecekler bulunmaktadır.

Nişan töreni sırasında taraflar birbirine başka hediyeler verebileceği gibi nişan yüzükleri de bir aile büyüğü tarafından takılır.  Yüzük sonrası pasta ve müzik gibi  eğlenceler de nişan organizasyonu içerisinde yer alır.

Tabi ki bu gelenekler aileden aileye farklılık göstermekte bazı durumlarda daha farklı şeyler de yapılmaktadır.
Birlikte yaşamanın ilk adımları böyle özel günlerdeki organizasyonları birlikte kurmayla atıldığı için bireyler nişan organizasyonu için de hazırlığı birlikte tasarlamalı ve birlikte hareket etmelidirler. Nişan hazırlıklarına başlayan bireylerin öncelikle birkaç ay önceden gidip nikah tarihi alması, nişan hazırlıklarında ekstra bir heyecan yaşamalarını önleyecektir. Ardından, nişan günü, mekanı, saati ve süresi ayarlandıktan sonra davetiyeler de bu bilgiler yer alacak şekilde seçim yapılmalıdır. Son olarak da katılacak olan davetlilere davetiyelerin ulaştırılmasıyla son iş nişan gününü beklemektir.
Nişan hazırlıkları yapılırken bireylerin ailelerin istekleri ve yönlendirmelerinden çok kendi bütçelerini ve ortak isteklerini dikkate almaları daha yararlı olacaktır. Nişan organizasyonu yapmak evlenmek isteyen bireylerin birlikte ilk telaşı olma özelliği taşısa da hataların en aza indirilmesi için törenin hazırlanması nişan törenine ait istekler ile ilgili  bilgi verilerek organizasyon firmalarına bırakılmaktadır.

Nişan organizasyonunuzda doğru nişan müzik grubunu, ya da düğün müzik grubunu seçmek istiyorsanız tek yapmanız gereken bizi arayıp müzik organizasyon talep etmek ve geri kalan her şeyi organizasyonunuza bir misafir gibi keyifle izlemek! Bu mutlu gününüzde size en güzel müziklerimizle, en güzel müzik organizasyonuyla eşlik etmekten keyif ve mutluluk duyarız!

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D:1

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333