İzmir veya çevre illerde müzik organizasyonunda tercihiniz Rock Müzik gruplarıysa doğru yerdesiniz! Rock müzik konusunda hem güncel hem de klasik rock tarzlarında Türkçe ve yabancı repertuara sahip rock müzik grupları, rock müzik severlere unutulmaz bir konser, unutulmaz bir dinleti yaşatmaktadır! Rock müzik grubu kiralamak için, rock müzik grubu kiralama fiyatlarıyla ilgili bilgi almak için mail atabilirsiniz.

Rock müzik popüler müzik formlarından biridir ve elektro gitar, klavye, bateri ve bas gitar temel olmak üzere bazen org ve piyanonun da eşlik etmesiyle oluşturulan müzik türüdür.
1950’lerin başında ortaya çıkan bu türün ilk zamanlarında daha çok saksafon ve diğer üflemeli çalgılar kullanılmaktaydı. Rock müzik vokal eşliğinde icra edilen ve genellikle grup halinde yapılan bir müziktir. Grup içerisinde şarkı söyleyen bir solist ya da vokalist, gitarist, bateri ve elektro gitar çalan kişiler vardır.

rock müzik grubuRock müziğin başlamasında Blues türü doğrudan etkili olsa da Rock and Roll ve rockabilly müzik türlerinin de etkisi görülmektedir.
Kendi doğuşu caz müziğine dayanan blues müzik tarzı rock müziğin temelini oluşturmuştur. Rock müziğinin ilk sanatçıları arasında Sam Philips, Fats Domino, Jackie Brenston, Elvis Presley, Bo Diddley, Jerry Lee Lewis ve Bill Haley yer alır. 1950’de adını duyurmaya bu sanatçılarla başlayan tür, 1960’lı yıllarda dünyaya rock müzik adıyla yerleşti. Sonraki dönemlerde de önemli sanatçılar ve gruplar yetiştiren rock müziği, 1980’de daha sert ve asi hale gelmiştir.

Rock Müzik Grubu Kiralama İzmir

Rock müzik normal rock, hard rock ve heavy metal olarak üç kola ayrılmaktadır.
Normal rock türü en hafif olanıdır ve kendi içinde alternatif rock, Anadolu rock, Indie rock, Rock and Roll, arena rock, Blues rock, punk rock, folk rock ve glom rock gibi alt sınıflara ayrılır. Normak rock’ın önemli sanatçıları The Beatles, Queen, Pink Floyd, Nirvana ve The Rolling Stones’dur. Sözlerin biraz daha sertleşmesiyle hard rock ortaya çıkmıştır ve önemli sanatçıları Deep Purple, Bon Jovi, Led Zeppelin, Guns N’ Roses, AC/DC, Scorpions ve Cinderella’dır. Rock müziğin daha eleştirel tarafının ortaya çıkmasıyla heavy metal türü gelişmiştir ve bu tür death metal, power metal, black metal, endüstriyel metal ve trash metal sınıflarına ayrılır. Pantagram, Metallica ve Slayer başlıca heavy metal gruplarıdır.

İsyanın ve eleştirinin müziği olan rock müzik, başladığı ilk günden beri geniş bir yayılım gösterir ve popülerliğini korumaya devam etmektedir.

Rock müzik grubu kiralama İzmir – Rock müzik organizasyonu izmir