Müzik organizasyonlarınıza klasik müzik gruplarıyla şık bir hava katmak istemez misiniz, otelde, restoranda, mekan açılışında, toplantı öncesinde klasik müzik gruplarıyla, klasik müzik dinletisi sunacak klasik müzik grubu kiralama hizmeti sunuyoruz. Karşılama organizasyonlarınız için, koktey, açılış gibi etkinlikleriniz için çok geniş repertuara sahip trio müzik grubu kiralama, duo müzik grubu kiralama, quartet müzik grubu kiralama hizmeti.

Klasik müzik trio grubu, klasik müzik duo grubu veya daha kalabalık klasik müzik ekipleriyle  hizmetinizdeyiz.

Karşılama Grubu Kiralama; Klasik Müzik Grubu İzmir

Klasik müzik denildiğinde akla genellikle yüksek kültür seviyesi gelmektedir.
Halk müziği ile arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak kökeninde Batı Avrupa özellikleri bulunmaktadır. Çok sesli olması ise özellikleri arasındaki en önemlisidir. Batı müziği çeşitli dönemlerden oluşmaktadır. Bunlar; rönesans dönemi, barok dönemi ,klasik dönem, romantik dönem ve modern dönemdir.

klasik müzik grubu

Uygun Fiyatlı Karşılama Grubu Kiralama

Rönesans dönemi; İlk bestelerin ortaya çıktığı dönemdir.
Romen Diyojen’in bu dönemde katkıları oldukça fazladır. Müzik kilise çevresinde gelişimini göstermiştir ve vokal tarzındaki müzikler yaygın olarak görülmektedir. Tüm bunların yanında ise basit çalgı grupları da düşünülmüş ve onlar için de müzikler yazılmıştır. Dönemde rol alan en bilinen müzik bestecileri ise Guillaume Dufay, Johannes Ockeghem, Giovanni Pierluigida Palestrine ve Carlo Gesualdo’dur. Barok dönemi ise rönesans dönemine göre dilini çok daha süslü bir şekilde kullanmıştır. Bu dönemde kullanılan çalgı çeşidi ise klavsendir. Bu dönem bir çok bestecilerin eserlerine ev sahipliği yapmıştır. Bu besteciler başlıca; Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Jean – Philippe Rameau, Henry Purcell, George Frideric Handel ve Georg Philipp Telemann’dır. Klasik dönem ise barok dönemi ile kıyaslandığında, barok dönemine göre çok daha sadedir. Barok döneminin son bulmasının sebebi ise piyanonun icat edilmesi ile olmuştur. Bu dönemde senfoni artmıştır. Bu dönemde eser veren başlca besteciler ise; Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Christoph Willibald Gluck ve Muzio Clementi’dir.

Romantik dönemde müzik özgür anlamlar kazanarak halka yayılmıştır.
Kilise ve saray egemenliği ortadan kalkmaya başlamıştır. Kendi içerisinde de üç dönemden oluşmaktadır. Bunlar; erken romantik dönem, orta romantik dönem ve geç romantik dönemdir. Erken romantik döneminin öncüsü Ludwig van Beethoven’dır. Orta romantik dönemin öncüsü de Symphonie fantastique ve Hector Berlioz’dur. Modern dönem ise 20. Yüzyıldan başlayarak günümüze kadar gelen müzik dönemini kapsamaktadır. Klasik Batı müziği içerisinde bir çok çalgı çeşidi mevcuttur. Bunlardan yaylı çalgılar; keman, viyola, çello, kontrbas ve klavsendir. Üflemeli çalgılar ise; flüt, klarnet, saksafon, obua, fagot, trompet, trombon, korno, tuba ve kormendir. Vurmalı çalgılar da timpani, zil, üçgen, kastanyet, çıngırak, tef ve trampettir.

Klasik müzik grubu kiralama İzmir – Klasik müzik organizasyonu İzmir