Müzik Organizasyonlarınızı akıllardan silinmeyecek şekilde elit bir jazz grubuyla renklendirmek isterseniz İzmir’in en iyi jazz grupları hizmetinizde! Jazz klasiklerinden, unutulmayan jazz standartlarından jazz’ın bir çok alt türünde çok kaliteli eserleri repertuarlarında barındıran müzik grupları özel günlerinizi renklendiriyor!. İzmir’de Jazz müzik grubu kiralama hizmeti fiyatları için bilgi alabilirsiniz.

Jazz müzik orkestrası İzmir aramlarıyla sayfamıza ulaştıysanız bize mail atıp jazz müzik gruplarımızla ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Caz müzik Amerika’da yaşayan ve Afrika kökenli olan siyahi kişilerin daha önceden bestelenmiş eserlerin üzerine doğaçlama şeklinde yaptığı ve orijinal eserlerin armonik yapısının değiştirildiği farklı bir müzik türüdür.
Caz şarkıların özü kötü çalışma koşullarına ve bu çalışma koşullarındaki siyahi kölelerin duyguları ve isyanlarına dayanmaktadır. Çslışırken aynı zamanda şarkı söyleyerek duygularını dile getiren köleler bu şekilde kendilerine bir çalışma temposu ve ritmi oluşturmuşlardır. Herhangi bir alet olmadan, çok fazla insanın sesinin birleşimine dayanan bu müzik türüne zamanla enstrüman eşlik etmeye başlamıştır.

caz müzik grubuCaz müziğinin belirli evreleri vardır.
Bu evreler ragtime, blues, hot caz ve cuse dir. Ragtime evresi cazın ilk zamanlarına ve törenlerde söylenmiş olan şarkı çeşitlerine dayanmaktadır. Blues evresi bu köle zencilerin çalışırken söyledikleri halk şarkılarından oluşan evredir. Cazın oluşumunu sağlar. Blues evresi, hot caz evresini de beraberinde getirmiştir. Hot caz evresi perdeye ve sahneye geçen caz müziğin, gelişen melodilerinin oluştuğu evredir. Son evre olan cuse evresi ise hot caz evresinin devamıdır ve daha geliştirilmiş halidir. Caz müziğin karakteri bu dönemde oluşmuştur ve bir müzik türü olarak kendini bu dönemde tamamlamıştır. İlk zamanlarında sadece insan sesine dayanan caz müziğe enstrümanlar da eşlik etmeye başlamıştır.

Özel Organizasyonlar İçin İzmir’de Jazz Müzik Grubu Kiralama

Caz topluluğuna eşlik eden müzik enstrümanları arasında trompet, klarnet, trombon, saksafon gibi üflemeli çalgılar, kontrbas, piyano, gitar ve davul yer alır.
Bu çalgılar temeli oluşturmakla beraber, istenildiği taktirde topluluğa flüt, keman, mandolin ve akordeon gibi çalgılar da eşlik etmektedir. Bu müziğin türleri swing, bebop, cool caz, hard bop, free caz, caz rock fusion dır ve müziği en iyi icra edenler arasında Charlie Parker, Miles Davis, Charles Mingus, Art Blakey ve Billie Holiday yer alır.

Caz müziği icra etmek çok kolay olmamakla beraber işin püf noktaları mevcuttur.
Hafif distortion tınısı tercih etmek, birden çok gam kullanmak, armonik olarak daha incelikli akorlar yapmak, doğaçlama yeteneği kuvvetli olmak ve uzun cümlelere hakim olabilmek bu püf noktaların başlıcalarıdır.

Jazz müzik grubu izmir – jazz müzik organizasyonu izmir