İzmir’de flamenko müzik grubu kiralamak istiyorsanız en kaliteli flamenko gruplarıyla çalışan Erturgut Müzik Organizasyon yardımınıza koşuyor! Flamenko müzik grubu kiralama hizmetiyle flamenko dolu bir dinleti yaşamanızı sağlıyoruz!

Siz de flamenko müzik grubu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve gruplarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Avrupa müzik formları arasında bulunan ancak akademik olmayan bir dans çeşididir.
Endülüs Halk müziği eşliğinde çiftler dans etmektedir. Kültürel gelenekleri yoğun bir şekilde içerisinde bulundurmaktadır ve basit bir folk türüdür. Genel olarak İspanya’ya özgü olduğu bilinir ancak bu yanlış bir bilgidir. Doğru olan ise Endülüs bölgesi kültürüne özgü olduğudur. Kökenleri hakkında kafaları kurcalayan bir çok soru bulunur ancak kökeninin Berberi – Arap müslümanlar, İspanyalı Yahudiler, Çingeneler ve bölgede Latince konuşan ancak benliğini yitirmiş olan yerli İberik halk tarafından hepsinin katkıları ile ortaya çıkmış bir tür olarak kabul edilmiştir. Basit bir folk türüdür ancak bu özelliğinin yanı sıra da bünyesinde kompleks özellikleri de barındırmaktadır.

flamenko müzik grubu izmirFlamenkoda herşeyden önce gelen ve bu önceliği yitirmeyen şey şarkıcıdır.
Flamenko şarkıcısının belirli uzmanlıklara sahip olması gerekmektedir. ‘Cante’ nin bir kaç tarzını bilmeli ve bu konuda gerekli eğitimleri alarak uzmanlaşmasını sağlaması gerekir. İçerisinde görev aldığı tarzın ritmini ve çeşitli şiirlerini bilerek uzmanlık sağlamalıdır. Sanatçıların sesi ise diğer seslerden ayırt edilebilmesini sağlayan niteklikte ve kendisine özgü olmalıdır. Sanatçıların seslerini doğu tarzda dile getirmeleri gerekmektedir. Flamenko şarkıcıları genellikle elleri ile alkış yaparak, parmaklarını masalara vurarak, ayakları ile ritim tutturarak sololarını oluştururlar. Yaşlı olanların ise bastonları ile ritim yakaladıkları görülmektedir. Bunun yanı sıra sanatçıların kendi duygularını ve o an hissettikleri ile de sololarını yaratabilmesi gerekmektedir. Kadın sanatçılar genellikle alto aralığında şarkılarını dile getirirken erkek sanatçıların ise yüksek tenor aralığında dile getirdikleri görülmektedir.

Flamenko Müzik Grubu Kiralama İzmir

Flamenkoda vazgeçilemeyen enstrüman ise gitardır.
Şarkıcılara mutlaka gitarcılar eşlik etmektedir. Gürültülü ve kalabalık olan eğlence ortamlarında en az iki gitarcının olduğu görülmektedir. Gitarcının başlıca görevi, iyi bir şekilde eşlik edebilmesi için, söylenen şarkı formu bilgilerine çok iyi bir şekilde sahip olması gerekmektedir. Eğlence dozunu yükseltmek için ise şarkı sonlarına kısa dekorasyonlar yada cevaplar ekleyebilir. Şarkı söylendiği sırada eğer dans edenler de bulunuyorsa gitarcının bu noktada görevi artmaktadır. Bu durumda gitarcının dansın ritimlerine uygun olarak hareket etmesi ve ritimlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Flamenko müzik grubu kiralama İzmir – Flamenko müzik organizasyonu İzmir