İzmir’de Müzik organizasyonlarınıza fasıl grubu, profesyonel fasıl ekibi  dahil etmek isteyenlerin ilk tercihi profesyonel konservatuarlı fasıl müzik gruplarıdır. Bünyemizde bulunan canlı fasıl müzik gruplarıyla fasıl müzik organizasyonlarınız unutulmaz hale gelecektir. Fasıl müzik grubu kiralama ücretleri için bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Talebiniz doğrultusunda ev toplantılarınız için, iş yemekleriniz fasıl ekibi kiralama, bayan fasıl ekibi kiralama.

Fasıl grubu kiralamak isteyenlerin sık sordukları soruları cevaplayalım öncelikle;

Fasıl ekibi arıyorum ama neye göre tercih yapacağımı bilmiyorum, fasıl grupları kaç kişilik oluyor?
Bayan fasıl grubu kiralamamız mümkün mü?
İzmir’de fasıl ekibi kiralama fiyatları ne kadar?
Evlere fasıl ekibi gönderiyor musunuz?


Fasıl gruplarının kişi sayısını siz kendinize ve ihtiyaçlarınıza, mekanın büyüklüğüne göre belirleyebilirsiniz. Fasıl grubu kiralama hizmetinden aşağıdaki şekillerde yararlanabilirsiniz;
– 2 kişilik fasıl grubu + solist
– 3 kişilik fasıl grubu + solist
– 4 kişi fasıl grubu + solist
– 5 ve daha fazla kişi fasıl grubu + solist


İsterseniz sadece bayanlardan oluşan fasıl grubu kiralamanız da mümkündür. Eğer özellikle bayanlardan oluşan bir fasıl grubu kiralamak isterseniz, bizi organizasyonunuzdan önce arayıp fasıl gruplarımızı sizin için rezerve etmemizi sağlayabilirsiniz.


İzmir’de fasıl grubu kiralama fiyatları, fasıl grubunun deneyimine, grubun büyüklüğüne göre değişmektedir. Eğer uygun fiyatlı bir fasıl grubu kiralamak isterseniz daha küçük fasıl gruplarını tercih edebilirsiniz. Fasıl gruplarımızda çalan müzisyenlerimizin hepsi alanında profesyonel müzik okullu kişilerdir. Fasıl grubu kiralama fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir veya whatsapptan yazabilirsiniz.

Fasıl grubu kiralamak için, biraz daha ucuz olsun diye adı şanı belli olmayan fasıl gruplarıyla çalışıldığında yaşanan en büyük sıkıntı, fasıl grubunun son anda “biz gelemiyoruz” demeleri, ama Erturgut Organizasyon garantisindeki fasıl gruplarıyla çalışırsanız “biz gelemiyoruz” gibi bir sorunla karşılaşmazsınız çünkü fasıl grubu organizasyonu öncesinde sözleşme imzalar ve sözleşmeye bağlı kalırız.


Evinizdeki bir organizasyon için evde fasıl grubu kiralamak istiyorsanız o da mümkün, evinizde gönlünüzce size özel bir organizasyon düzenlerken fasıl gruplarımız evinizde de hizmet veriyor.

fasıl grubu izmirAyrıca eğer fasıl gruplarının performansları sırasında ihtiyaç duyulursa ses sistemi kiralama hizmeti de verilmektedir, şehir dışı organizasyonlar için ulaşım da sağlanmaktadır. Fasıl gruplarına ses sistemi kiralamak istiyorsanız buradan ses sistemi kiralamakla ilgili de bilgi alabilirsiniz –> İzmir’de Ses Sistemi Kiralama


İzmir’de Müzik Organizasyonlarında Fasıl Müzik Grubu Kiralama

Fasıl grubunda klarnet, kanun, keman, darbuka, ud, tef gibi müzik aletleri yer almaktadır. Müzik organizasyonunuzda yer almasını istediğiniz gruplar sizin istediğiniz müzik aletlerini çalan müzisyenlerden oluşturulmaktadır.

Müzik gruplarının repertuarında özellikle olmasını istediğiniz parçalar var ise önceden belirtmeniz durumunda müzik grubu o parçalara da fasıl sırasında yer vermektedir.

Fasıl grubu kiralama ile ilgili fiyat teklifi almak için bizi arayınız.Müzik insanın derdini tasasını unutturan, keyfine keyif katan bir şölendir.
Her insanın hayat tarzı farklı olduğu gibi müzik de tarzlara ayrılmıştır. Kulağın pasını silen müzik türlerinden biri de fasıl müziğidir. Türk musikisi tarzında olan ve aynı makamda söylenen fasıl müziğini oluşturan kişiler, farklı enstrümanları çalan kişilerin biraraya gelerek oluşturduğu topluluktur. Fasıl müziği yapılırken topluluğu oluşturan kişilerden tef çalarak başlangıcı sağlayan kişiye serhanende ismi verilirken ilk önce çalınan esere ”önde gelen” yani peşrev denilmiştir.


Fasıl türleri çalındığı yere, katılımcıların erkek veya kadın olmasına göre değişik formlar ve isimlerle adlandırılırlar.
Eğer fasıl müziği saray içerisinde padişah önünde çalınırsa huzur faslı ismini alır. Bunun yanı sıra harem faslı da denilmektedir. Sadece kadınlar arasında yapılırsa kadınlar faslı, sadece erkekler arasında yapılırsa erkekler faslı ve kadın-erkek karışık olarak bir ortamda yapılırsa karma fasıl adını alır. Açık mekanlarda veya yine saray içerisinde fakat divanhanelerde icra edilirse meydan faslı veya küme faslı olarak adlandırılır. Meydan faslı kalabalığa hitap ettiği için daha fazla hanende ve sazendelerin katılımıyla icra edilir. Fasıl ekibini oluşturan kişilerin çaldığı enstrümanlar içerisinde kanun, kemençe, ud, keman, ritm saz ve tef yer alır. Bu enstrümanların muhteme eşliği ile oluşturulan müziğin en olmazsa olmazı ritimdir. Ağır semai, yürük semai, saz semaisi ve aksak semai olarak değişik formlarda fasıl müziği yapılmaktadır.


Fasıl Grubu Kiralama Fiyatlarında Uygun Fiyat Yüksek Kalite

Ritim duygusuyla müziğe eşlik etme isteği yaratan fasıl müziği icra edilirken belli bir sıralamada program yapılır.
İlk kısma taksim, ikincisi kısma peşrev, ve ardından gelen programa sırayla kar, 1. beste, 2. beste, ağır semai, yürük semai ve saz semaisi ismi verilir. Bu sıralama aynı zamanda fasıl icra eden kişilerin nasıl oturmaları gerektiği hakkında da bilgi vermektedir. Sıralamaya göre hanendelerin altında neyzenler, neyzenlerin altında tanburiler, onların altında da sazendelerin oturması gerekmektedir. Belirli bir program ve oturma düzenini de kendi içerisinde barındıran fasıl müziği geçmişten geleceğe bir miras, kulaklara zevk ve gönle huzur özelliği de taşımaktadır.

Fasıl Müzik Grubu İzmir – fasıl ekibi izmir – Fasıl Müzik Organizasyonu