Blog

Organizasyon ve Sanat Dünyasından Güncel Paylaşımlar.

Müzik organizasyonu düsünürken?

Müzik Organizasyonu

Müzik Organizasyonu Düşünürken

Özel gününüze çok az kaldı ve herşeyi bir bir tamamlıyorsunuz, eksiklerden bir tanesi de “müzik grubu”. Nereden bulurum, nasıl bulurum diye düşünürken, Google a girdiniz, müzik grubu, müzik orkestrası, müzik orkestrası kiralama, müzik organizasyonu ve ya müzisyen kiralama yazdınız ve karşınıza bir çok seçenek çıktı. Seçeneklere tek tek tıkladınız ve arayıp bilgi almaya karar verdiniz, buraya kadar herşey güzel fakat bundan sonrası hayal kırıklığına uğramamak adına gerçekten önemli.

Öncelikle ne tür bir grup istediğinize karar vermelisiniz, ne tarz çalacaklarına ve varsa özellikle müzik grubunun repertuarlarına eklenmesini istediğiniz parçalara, özellikle grupta yer almasını istediğiniz müzik aletlerine karar vermelisiniz. Tarz isimlerini pek fazla bilmiyor olabilirsiniz fakat istediğiniz tarzı yansıtacak 1-2 tane müzik parçası söylemeniz müzik organizasyon firması için yeterli olacaktır, organizasyon firmasının size özel hazırlayacağı müzik organizasyonunda firmaya beklentilerinizi tam olarak bildirmeniz alacağınız sonuç açısından son derece önemlidir.

Grubun ne tarz çalacağına karar verdikten sonra müzik grubunu organizasyonunuzun hangi kısmına dahil edeceğinize karar vermelisiniz. Eğer belirtebiliyorsanız özellikle yer almasını istediğiniz saatleri belirtmelisiniz.

Bir diğer önemli konu ise müzik organizasyonunun gerçekleşeceği alandaki ses sistemidir. Organizasyonu gerçekleştireceğiniz alanda ses sistemi olup olmadığını gruba önceden bildirmeniz grup için süpriz sonuçlar doğmasını engelleyecektir. Bütün grubun iyi bir sound a sahip olması için sadece müzik aletlerini çalan kişilerin enstrümanlarına hakim olmaları yetmeyecektir. Doğru ayarlanmış ve yeterli bir ses sistemi kullanmak en iyi sonucu vereceği için, eğer organizasyon alanındaki ses sistemi grubun ihtiyaçlarını karşılamıyor ise gruptan ses sistemini tamamlamasını ve ya ses sisteminin tamamının kurulumunu talep etmelisiniz. Talep ettiğiniz müzik grubu, organizasyonunuzun öncesinde organizasyon alanında olacak ve soundchecklerini yapacaktır, en doğru ses ayarları yapıldıktan sonra  sizin belirttiğiniz zaman diliminde sahne almaya başlayacak, organizasyonunuza büyük bir renk katacaktır.

Müzik Organizasyonu izmir

AliağaBalçovaBayındırBergama

Beydağ

Bornova

Buca

Dikili

Foça

Gaziemir

Güzelbahçe

Karaburun

Karşıyaka

Kemalpaşa

Kiraz

Konak

Kınık

Menderes

Menemen

Narlıdere

Seferihisar

Selçuk

Tire

Torbalı

Urla

Çeşme

Çiğli

Ödemiş

Bostanlı

Mavişehir

İzmir Denizli Manisa Kütahya Aydın Uşak Afyonkarahisar Muğla

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D:1

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333