Kurumsal organizasyonlara renk katmak için perküsyon gösterileri!

Perküsyon atölyelerimizde ister izleyici olarak ister aktif performans sergilemek üzere organizasyonlarımıza dahil olabilirsiniz. Perküsyon atölyesi seçeneklerimiz;

Performans Perküsyon Atölyesi: Perküsyon grubumuz sahneye çıkar ve performansını sergiler talep ederseniz perküsyon grubuna eşlik etmesi için saksafon gibi eğlenceli enstrumanlar eklenebilir veya bir DJ eşliğinde performans devam eder. Bütün etkinliklerinizde, markanızın tanıtımında, ilgiyi üzerinize çekmek için interaktif bir perküsyon gösterisi!

perküsyon grubu izmirİnteraktif Motivasyon Perküsyon Atölyesi: İnteraktif atölyede 5 ile 50 kişi arasında bir katılımcı ile herkes perküsyon gösterisine dahil olabilir, tüm katılımcılara gerekli perküsyonlar dağılır ve kısa bir eğitim sürecinden sonra süper keyifli bir perküsyon performansı sergilemek üzere bir perküsyon atölyesi çalışması düzenlenir.

Ritm Showları ve Perküsyon Grubu Kiralama İzmir

İsterseniz perküsyon gruplarımızdan birinin etkinliğinizde yaptığı perküsyon gösterini izleyebilirsiniz veya şirketinizdeki arkadaşlarınızla birlikte siz de eğlenceli bir organizasyonun içine dahil olabilirsiniz, takım çalışması ve birlikte ritm yakalamanın heycanını yaşayabilirsiniz.

İzmir’de Organizasyonlarınıza Perküsyon Grubu Kiralayarak Renk Katın

Perküsyona Dair Kısa Bir Bilgi

Perküsyon Latincede vurarak ses çıkarma aleti anlamına gelmektedir. Ritimise  akışı anlamına gelmektedir. Bu iki kavram günümüzde sıkça karıştırılmaktadır. Modern müzikte ritim yapıları, genellikle perküsyon aletleriyle yapılmaktadır. Bu aletlere örnek olarak Conga, Tunga, Bongo, Marakas, Cabasa, Tef, Def, Cajon, Shaker gibi enstrümanlar verilebilir. Bu enstrümanlar ayrı yarı kendi başına bir müzik aletidir. Bir araya gelince Perküsyon topluluğunu oluştururlar. Perküsyon sadece Müzik aletleri ile  değil herhangi bir ses çıkarılabilen aletle de yapılabilmektedir bu herhangi bir taş yada cisimde olabilir.  Perküsyon herhangibir cisimle yada elle vurularak yapılabilmektedir.Tarihte  insan sesinden sonra gelen ilk enstrümandır perküsyondur. Elle ayakla veya herhangi bir cismi herhangi bir cisme vurarak çıkarılan sesler buna örnektir. İlk çağlarda tarıma geçildikten sonra çeşitli ritim aletleri ortaya çıkmıştır.

GünümüzdePerküsyon şarkılarda genelde ritmi belirler fakat bazen melodiyide temsil edebilmektedir.  Yani vurmalı çalgılar ritimden ziyade perküsyonda solo enstrumanları olarakda öne çıkabilir. Buda perküsyonu öne çıkaran en seçici özelliğidir. Vurmalı çalgılar metronomun sahnedeki temsilcisidir. Caz ve Blues türlerinde vurmalı çalgılar çok önemlidir.Özellikle Caz’da çeşitleri ritim vuruşlarına göre ayrılmaktadır. Bu tür müzik çeşitlerinde perküsyon çok öndedir. Aynı şekilde Flamenko türünde de ritim yani perküsyon oldukça önemli bir yere sahiptir.

Perküsyon her gelenekde yeri olan bir enstümandır. Dünyanın heryerinde geleneksel bir vurmalı çalgı vardır. Bu gelenekler günümüz perküsyon aletlerinin gelişiminde ve çeşitlerinin artmasında ön ayak olmuştur. Bu şekilde perküsyon çeşitleri günümüze artarak ulaşmıştır. Gelenekselleşmiş her perküsyon aletini bir dili vardır. Günümüze ulaşan bu enstrümanlar evrensel bir tad oluşturarak perküsyon çeşitlerinin ve popüleritesinin artmasına yardımcı olmuştur.

Perküsyon aletlerinin de telli çalgıla gibi akordları bulunmaktadır. Her bir perküsyon aleti farklı seslere ulaşmak için farklı akord edilmektedir.  Bir perküsyon grubunda bütün vurmalı çalgılar aynı tonu vermemesi perküsyonun hem solo hemde ritim aleti olarak çalınabilmesinin önünü açan en büyük unsurlardan biridir.