Düğün gününüz için tüm detaylarınız eksiksiz olmalı çünkü bu gün belki de hayatınızın en önemli günü olarak yıllarca anılacak. Mutlu birlikteliğinize adım atacağınız bu özel günde sevdiklerinize en güzel müziği sunmamak haksızlık olur!

Düğün müziğini doğru seçmek, düğündeki en önemli konulardan bir tanesidir. Düğününüze gelenlere kötü bir müzik sunmak, düğününüzü bir fiyaskoya çevirecektir.

İzmir’de düğün orkestrası arayışındaysanız, düğün orkestraları arasından nasıl ve neye göre seçim yapacağım diyorsanız, İzmir’deki müzik organizasyon şirketlerini araştırıyor ve sizin için en doğru müzik grubunu seçerken bir yandan da düğün orkestrası fiyatları cep yaksın istemiyorsanız, izmir’de orkestra ilanlarına bakmaya başladıysanız ve hala kararsızsanız bu yazımız tam size göre!

Erturgut Müzik Organizasyon bünyesindeki gruplarımızın performansları ve kalitesi sizi kendilerine hayran bırakacak!

Şimdi gelelim düğün müziği için orkestra arayan düğün sahiplerimizin akıllarına takılan o sorulara ve cevaplarına!

  • Düğün orkestrasına karar verirken neye dikkat etmek gerek?
  • İdeal bir düğün orkestrasında kaç kişi olmalıdır?
  • Düğün müzik grubu seçmek için sizi düğünden ne kadar zaman önce aramalıyım?
  • Müzik organizasyonu fiyatları ne kadar?Yukarıdaki sorular ve çok daha fazlasını aşağıda cevaplıyoruz, şimdi geçelim yazımıza! Ayrıca bu yazımızı okuduktan sonra Müzik Organizasyonu İzmir yazımızı da okumanızı öneririz —> Müzik Organizasyonu İzmir
    Bu yazıları okuyarak müzik grubu kiralama konusunda çok daha fazla bilgiye sahip olacak ve en doğru seçimi yapabileceksiniz, bu yüzden biraz vakit ayırıp lütfen 2 yazımızı da okuyunuz (:

Hangi tarz düğün grubu seçmeliyim? Düğün müziği yapacak grubun ne tarz olacağına nasıl karar vermeliyim?

Düğün müzik grubu seçerken, grubun çalacağı tarza doğru karar vermek çok önemlidir, katılımcıların daha yaşlı olduğu bir düğünde rock müzik çalacak bir düğün grubu seçmek hata olabileceği gibi, amaçları eğlenmek olan genç bir topluluğa da düğün için fasıl grubu getirmek yanlış bir tercih olacaktır, bu sebeple genellikle Türkçe ve yabancı repertuarlı düğün pop grupları tercih edilmekte, güncel ve nostaljik pop müzik repertuarının yanında latin parçalara, dans parçalarına da hakim bir grupla çalışılmaktadır.

Düğün müziği grubu fiyatları ne kadar? Müzik gruplarının fiyatları neye göre belirleniyor, artıyor ya da azalıyor?
Müzik grupları fiyatları, grubun tarzına, müzik grubunda çalan kişi sayısına ve müzik grubunun tecrübesine göre değişiklik göstermektedir. Düğün müzik grubu seçerken önemli olan iyi bir müzik organizasyon şirketiyle çalışmaktır. Daha ucuz olsun diye yanlış bir grup seçmek düğününüzü berbat edebilir, müzik organizasyon şirketi bünyesinde çalışan düğün orkestralarının hepsi belli standartlarda belli kalitenin üzerinde gruplardır bu yüzden organizasyon şirketi bünyesinde olan bir grup tercih etmek doğru bir tercih olacaktır. Ucuz diye dışarıdan bir grupla çalışmak ise işinizi şansa bırakmak olacaktır. Anlaştığınız müzik grubuyla aranızda sözleşme yapmazsanız, müzik grubu son anda gelmekten vazgeçebilir, başka bir iş alabilir. Bu sebeple müzik grubu tercihinde ucuza kaçmamak önemlidir.

İdeal bir düğün müziği orkestrası kaç kişi olmalıdır?
Tercih edeceğiniz müzik tarzına göre orkestradaki kişi sayısı değişiklik gösterecektir, fakat güzel bir performans için en az 5 kişilik bir orkestra tercih etmelisiniz, daha büyük bir alana sahipseniz ve gerçekten büyüleyici bir performans istiyorsanız 20 kişiye kadar olan orkestralarımızı da tercih edebilirsiniz.

Müzik grubundaki kişi sayısını azaltsak daha uygun fiyatlı bir grup kiralayabilir miyiz?
Aynı deneyime sahip olan daha küçük, daha az müzisyen barındıran gruplar daha uygun fiyatlı olabilirler, fakat 5 kişilik bir orkestrayı 4 kişiye düşürmek yeterince iyi bir performans almamanıza sebep olacaktır, 5 kişilik grup, yaptığı çalışmaları 5 kişiye göre yapmıştır ve 4 kişi sergilenen performanslarda eksiklik olacaktır.

Düğün müziği için orkestra kiralama süreci nasıl işliyor?
Sizinle telefonda yaptığımız görüşmeler sonrasında, yüzyüze bir görüşme ayarlıyor ve düğün detaylarını konuşuyoruz, sizin için özel olan şarkıları, giriş müziğini, ilk dans müziğini seçiyor, hiç bir aksaklık ve eksiklik olmaması adına her şeyi detaylıca planlıyoruz.  Deneyimlerimiz doğrultsunda yönlendirmeler yaparak sizin çok keyifli bir gece geçirmeniz adına çalışmalarımızı sürdürüyor, keyif alarak dinleyeceğiniz repertuarı belirliyor, ses – ışık – truss sistemi ihtiyaçlarınızı da belirleyip mükemmel bir müzik organizasyonunun adımlarını atıyoruz.

Sadece İzmir’de düğün müziği hizmeti mi veriyorsunuz, sadece İzmir’de müzik organizasyonu mu yapıyorsunuz?

Düğün müzik orkestralarımız İzmir’de hizmet vermenin yanında, Türkiye’nin her noktasına giderek performans sergilemektedir. Iyi bir düğün müzik orkestrasıyla çalışmak isteyen düğün sahipleri mesafe tanımadan, çevre illerden de müzik organizasyon şirketimizle çalışmaktadır.

Müzik organizasyonu konusunda bize ne gibi önerileriniz var?

Genelde yapılan hata, İzmir’de canlı müzik yapan gruplardan birini izleyip hemen o grubu düğün için çağırmak çünkü düğün müzik gruplarıyla barda müzik yapan grupların kitlesi de verecekleri hizmet de farklıdır, düğün müzik grubu düğünün nabzını tutmalı ve gidişata göre şarkı girişleri yapmalıdır, sadece repertuarındaki parçaları çalmakla yetinmeyip istenen parçalara da tarzları doğrultusunda cevap verebilmelidir. Düğünde giriş müziğini, ilk dans müziğini, pasta kesim sırasındaki müziği, davetlileriniz yemek yerkenki müzikle, oynayıp dans etmek istediklerindeki müzikleri en iyi şekilde icra etmelidirler.

Düğün müzik grubu nasıl giyiniyor?

Düğün müzik grubunun yapacağı müzik kadar görünümü de önemlidir, düğün orkestrasına çalan grup elemanlarının giyimleri de düzgün olmalıdır, herkes hem şık hem de uyumlu görünmeli, grubu dinleyenler kadar izleyenler de etkilenmelidir.

Sizden ne tarz gruplar kiralayabiliriz?

Yukarıdaki tarzda müzik gruplarını Erturgut Organizasyon’dan kiralamanız mümkün, fakat en çok hangi tarz gruplar tercih ediliyor diye sorarsanız Türkçe ve yabancı, güncel ve nostaljik pop repertuarına sahip, yer yer türkülerimize, oyun havalarımıza, yer yer latin, napoliten şarkılara, unutulmaz film müziklerine, en güzel aşk şarkılarına yer verecek ve istek şarkılara da belli ölçülerde cevap verecek gruplar daha çok tercih edilmektedir.

Müzik grubunda elektro gitar, bas gitar, solist, bateri, klavye kesin yer almalıdır.  Bunun yanına saksafon, keman, çello, yan flüt, perküsyon gibi çeşitli enstrumanların gruba eklenmesi müziği daha güzel hale getirecektir.

Müzik organizasyonunun yapılacağı alana göre grubun büyüklüğüne karar verebilirsiniz, küçük bir kır ya da kumsal düğünü için müzik grubuna küçük bir alan ayrıldıysa çok büyük bir ekip kiralamak sağlıklı olmayabilir ama büyük bir salon için görkemli bir müzik grubu kiralamak çok etkileyici olacaktır.

Müzik organizasyonuna renk katmak için neler yapılabilir?
Müzik organizasyonunuza renk katmak için, asma davul ve klarnet çalacak bir show ekibi kiralanabilir ya da müzik grubunun ara verdiği zamanlar veya müzik grubunun performansı bittiğinde performans sergilemek için DJ kiralanabilir.

Ses sistemi kiralama işini nasıl çözüyorsunuz?
Ses sistemi kiralamadan önce doğru müzik grubuna karar vermek gerekiyor, müzik grubunun kalabalıklığına, düğün mekanınızın büyüklüğüne göre ses sistemi temin ediyoruz, bu konuyla ilgili detaylara da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz; Ses Sistemi İzmir