Blog

Organizasyon ve Sanat Dünyasından Güncel Paylaşımlar.

Düğün Organizasyonu

Düğününüze 3 Ay Kala

düğünDüğününüze tam 3 ay kaldı ve bütün ilginin üzerinizde olacağı bu büyük güne hazırlanmak için bu kısıtlı vakti en kaliteli biçimde kullanmalısınız.

Büyük gün yaklaştığı için telaşa kapılmanız gayet doğaldır. Fakat bir programınız olursa ve yapacaklarınızı bugünden ayarlarsanız o gün sorun yaşamanız için bir neden yok. Programı ise şu şekilde yapabilirsiniz;

3 Ay Önce

Öncelikle büyük işleri halletmeniz gerekmektedir. Davetiyelerinizin modeli ve basılacağı sayı gibi. Çalışıyorsanız iş yerinizde sorun yaşamamak için önceden izin almak ve günleri ayarlamakta fayda vardır. Bununla birlikte sizden sonra düğünün en tatlısı olacak düğün pastanıza da karar verip siparişinizi ve tarihinizi bildirmeniz iyi olacaktır. En önemli detaylardan biri de düğün müziğidir. Çalınmasını istediğiniz ya da istemediğiniz müzikleri listeleyerek anlaştığınız kişilere ulaştırmanız gerekmektedir.

2 Ay Önce

Düğüne iki ay kaldığında ise, listenizin başında davetiyelerin ulaşımı olmalıdır. Davetiyelerin gideceği adreslerin  doğru olduğundan emin olmalısınız. Gelin ayakkabınızı 2 ay önceden almak ve denemek, düğün günü ayakkabınızla sorun yaşamanızı bir nebze engelleyecektir. Ayrıca gelin buketinizi çiçekçinizle görüşüp istediğiniz gibi ayarlamalısınız. Evlilik için gerekli olan tüm testleri yaptırıp, düğün fotoğrafları için fotoğrafçınızla son bir kez daha görüşmelisiniz. Düğününüz sonrasında ihtiyacınız olacak eşyalar için de alışverişe ya da araştırmalara başlarsanız sizin için daha iyi olur. Son olarak 2 ay kala balayınız için yer, tarih kararlarını verip, gerekli olan belgeleri ve işlemleri halletmelisiniz.

1 Ay Önce

Düğün mekanınıza net kişi sayısını vermek için, davetiye gönderdiğiniz kişiler, arayıp bilgi alın. Misafirleriniz için konaklama ihtiyaçlarını giderecekleri mekanları ayarlayın. Düğün pastanızın kontrolünü yapın. Sık sık gelinlik provalarına gidin ve ihmal etmeyin. Balayı ihtiyaçlarınızı şimdiden halledin. Kişisel bakımınıza özellikle ellerinizin bakımına düzenli olarak dikkat etmeye başlayın.

Haftalar Kala

Artık düğününüze 1 hafta kaldı ve son kontrolleri yapma zamanı. Fotoğrafçınızı, müzik organizasyon ekibinizi ayrıca düğün mekanınızı arayarak, sorun olmadığını teyit edin. Balayınız için bavulunuzu hazırlayın ve kenara koyun. Eğer araba kiralayacaksanız gecikmeden araba kiralama şirketini arayıp, düğün günü alınacağınız ve gideceğiniz güzergahları ve saatlerini bildirin. En önemlisi kuaför ve makyaj randevularınızı ayarlayın.

Büyük Gün

Sabah fazla geç olmadan uyanın, güzel ve keyifli bir kahvaltının ardından ılık bir duş alın. Biraz kendinizle ve sevdiğiniz şeylerle vakit geçirip rahatlayın. Hazırlığınız için bir sıralama yapın ve bu sıralamaya uygun hareket edin. Hazırlıklarınız tamamlandığında büyük güne hazırsınız. Muhteşem bir gün geçirmeniz ve çok eğlenmeniz dileğiyle. Mutluluklar!

Düğün Organizasyonu İzmir

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D:1

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333