Blog

Organizasyon ve Sanat Dünyasından Güncel Paylaşımlar.

Catering Nedir?

Catering Nedir?

Bugün sizlere Catering konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra Catering konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek müşterilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek müşterilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek müşterilerimize sunduğumuz bilgilendirmelerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu çalışanlarımız, müşterilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek ve düğününüz için yapacağınız planlar hakkında rahat olabilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

Catering-Nedir

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Catering Nedir?
– Türkiye’de Catering Çalışmaları
Dilerseniz sizler için detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Catering” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Türkiye’de Catering Çalışmaları

Catering, ülkemizde 1980 yıllarında aktif olarak kullanılmaya başlamış olan bir hizmet dalıdır. İlk yıllarda sadece oteller tarafından uygulanmakta olan Catering hizmetleri, yıllar birbirini kovaladıkça gelişmiş ve bu alanda ihtisas yapılmaya başlayan firmaların artması ile daha çok çeşitlenerek, şekillenmeye başlamıştır. Ülkemizin Catering sektörü ile tanışmasından bu yana sektörde çok hızlı ve kaliteli ilerlemeler kaydedilmiştir. Örneğin, eskiye nazaran bir çok özel davet ve kutlama organizsayonlarında tercih edilerek, yalın bir organizasyona renk katan bir çok bileşeni ortaya koyarak yapılan organizasyonların daha renkli geçmesini sağlamıştır.

Toplu Yemek ve Catering Arasındaki Farklar

Günümüzde Catering denilince bir çoğumuzun aklına ilk gelen şey “Toplu Yemek” oluyor. Halbuki toplu yemek tüketimine Catering denilmesi doğru bir tanımlama değildir. Aslında bu yanlış tanımlamanın en büyük nedeni, Catering sektörünün ülkemize ilk girdiği yıllarda toplu yemek hizmeti veren firmaların o dönemlerde Tabldot firması, yemek sitesi vb isimlerle anıldığı yıllarda Catering ismini daha prestijli bulan toplu yemek firmaları bu ifadeyi firmalarının uzantılarına ekleyip sahiplenmesinden kaynaklanmaktadır. Günümüzde hala Catering denilince akla ilk gelen şey toplu yemek hizmeti oluyor.

Toplu yemek sektörünün öncü firmaları artık Catering tanımı kullanmak yerine olması gerektiği üzere Toplu Yemek Firması tanımını daha çok kullanmaya ve sektöre bu anlamda yön vermeye başlamıştır. Toplu Yemek firması olup da Catering hizmeti veren firmalar kendi içlerinde Catering departmanları kurarak bu işi daha profesyonel olarak yapmaya gayret etmektedir. Catering, bakıldığı zaman sadece yemek hizmeti olarak gözükebilir fakat aslında sadece yemek değil, aynı zamanda büyük bir hizmet işidir. Aklınızda oluşacak tek görüntü yemek iken, aynı zamanda güler yüz, güzel hizmet ve ağız tadına hitap eden yemekler ile sunulan hizmetlerdir. Eğer kendinizi rahat hissetmek, hazırladığınız organizasyonlarda insanları rahat, huzurlu ve karınlarını aç bırakmayacak bir hizmet sunmak istiyorsanız, mutlaka kaliteli bir catering hizmeti kiralamalısınız. Kendinize güvenmek, organizasyonunuza güvenebilmek istiyorsanız, gerçekten kaliteli bir catering hizmeti bulmanız gerçekten önemli ve gerekli bir husustur.


Siz de bu hizmetten yararlanıp, kendi davetlerinizde unutulmaz ziyafetler yaşatarak, akıllara kazınmaya ne dersiniz. Dilediğiniz kültürün ve ülkenin mutfağına sahip olacak bir davette sizi hiç mahçup etmeyecek ekiplerimiz sayesinde, unutulmaz bir davet yaşamak istemez misiniz? Ev sahibi olarak bütün gerginliğinizi gittiği ve her şeyin olumlu gideceğinin bilincinde olduğu bir davette bulunmaktan hatta bunu düzenlemekten daha güzel ne olabilir ki? Haydi siz de hizmetimizden yararlanın! Dediğimiz gibi, bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek müşterilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek müşterilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek müşterilerimize sunduğumuz bilgilendirmelerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu çalışanlarımız, müşterilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Umarız yukarıda bulunan bilgilendirmeler sizlerin işine yaramış ve düğününüzün teması için müzik seçmenize yardımcı olmuştur. Aklınızda herhangi bir soru kalmamasını, istediğiniz her şeyi yanıtını bulabilmenizi amaçladığımız yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğer bu tarz içeriklerin devamını okuyarak bilgilenmek istiyorsanız, sizetimizi takipte, bilgiye açık bir şekilde kalın.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D:1

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333